Китайці готують власний Steam — ігровий онлайн-магазин від творців TikTok

Власник TikTok працює над власним конкурентом гіганта Steam — нову ігрову платформу під назвою “GameTop”.
Увагу користувачів привернуло те, які вакансії опублікувала компанія ByteDance. З описів посад видно, що GameTop орієнтований не лише на Китай: платформа має обслуговувати “закордонні ринки”. Отже, ByteDance націлюється на глобальну аудиторію та хоче зайти на територію, де нині домінує Steam.
На сьогодні платформа Valve утримує лідерство, але на її позиції заглядаються конкуренти Epic Games Store і GOG. Китайська компанія може стати ще серйознішим суперником, бо банально має набагато величезну кількість ресурсів. Судячи з вакансій, їм потрібні люди, які відповідатимуть за “залучення, активацію, утримання та повторне залучення користувачів”. Це означає, що проєкт уже готують не як експеримент, а як повноцінну платформу з усією інфраструктурою.
Очікується, що GameTop матиме профілі гравців, систему значків і балів, чати та інструменти для створення контенту за допомогою ШІ (UGC). Деякі функції об’єктивно матимуть перевагу над Epic, яка нещодавно оновлювалася, але все одно досі не має таких функцій у повному обсязі. Хоча наздогнати Steam буде важче, бо за останній рік платформа ввела багато новинок: від оновлення магазину, персоналізованих рекомендацій до пошуку рецензій за мовами тощо.
Створення “власного Steam” збігається з реструктуризацією ігрового напрямку ByteDance, яку минулого року очолив Чжан Юньфань. Компанія зробила ставку на ефективність і зосереджується на видавництві ігор після відмови від політики “агресивного розширення”. Власне тому GameTop схожий на центральний проєкт цього нового курсу.
Цікаво, що Google Play вже має застосунок з аналогічною ж назвою — GameTop. Там можна знайти мініігри, відео та інше, але він не пов’язаний з ByteDance. Якщо компанія таки виведе власну платформу на Google Play, може виникнути суперечка щодо бренду.

Хочеш знати більше, ніж ChatGPT 5? Підписуйся на ITC.ua у TelegramПІДПИСАТИСЯ
Окремо зазначимо, що ByteDance уже має досвід у геймінгу, хоча й поступається гігантам на кшталт Tencent, яка володіє 25% Ubisoft та 40% Epic Games. Останніми роками компанія придбала кілька студій, але зараз змінила фокус. Замість розширення вона робить ставку на оптимізацію. Тож тепер питання лише в тому, чи зможе GameTop скласти конкуренцію Steam, чи повторить долю проєктів, які провалилися.
Джерело: Toms Hardware