Skip links

Microsoft поглине Activision Blizzard, як це вплине на ринок ігрової індустрії

Останнім часом Microsoft стає всюдисущим, поглинаючи одну компанію за іншою. Цього разу поза увагою не залишився і Activision Blizzard, творець таких чудових ігор як Call of Duty, World of Warcraft, Diablo, Overwatch, Crash Bandicoot, Candy Crush та Starcraft. На даний момент ми маємо інформацію виключно про те, що компанії затвердили акт купівлі в 68,7 мільярда доларів, але кінцевий результат поки нікому не відомий.

Якщо регулятори схвалять поглинання, вже найближчим часом усі активи компанії Blizzard перейдуть до рук Microsoft. Давайте поміркуємо на тему того, як загалом це може позначитися на ігровій індустрії та які зміни варто очікувати.
Вважається, що ця угода має допомогти компанії відновити репутацію та вивести її на “новий рівень”. Але незрозуміло, який рівень це виведе Ген. Директора компанії Боббі Котика.

Напевно, багато хто знає, що Activision останнім часом зазнавала великих труднощів у зв’язку з судовими процесами через токсичний менеджмент всередині компанії. Боббі Котик був у курсі всього, але навмисне приховував інформацію, щоб не відлякувати інвесторів. Звичайно ж Microsoft не звільнить його в процесі поглинання, вони підтвердили, що Котик збереже свою позицію, проте на момент завершення угоди все може змінитися.

Microsoft поглотит Activision Blizzard, как это отразится на рынке игровой индустрии

Ще одним важливим наслідком угоди стане додавання ігор Activision Blizzard до Xbox Game Pass. Ну, будуть додані і будуть, подумаєте ви, проте все не так просто. Компанія витратить 69 $ мільярдів на придбання, а ці гроші навіть для них дуже не малі. Все впорається в питання ціни на цей Xbox Game Pass, дуже висока ймовірність того, що вона досить сильно збільшиться.
Що стосується позитивних аспектів, то це те, що багато хто хотів заволодіти “Близьками”, щоб отримати владу над WoW, адже гра є однією з прямих базисів для створення метавсесвіту, до речі, про поняття ідеальної гри ми вже писали в нашому телеграм-каналі: https ://t.me/corvusmedia. І Microsoft має всі необхідні ресурси для реалізації проекту.

Activision Blizzard

Не варто забувати, що Activision Blizzard є видавцем мобільного хіта Candy Crush, яка разом з рештою проектів перейде у власність Microsoft. Редмондська компанія зміцнить свої позиції на ринку мобільних ігор, де зараз вона не має відчутного впливу.
Ну і звичайно ж це дуже сильний удар по Sony, адже зараз всі ігри близькі доступні на майданчиках їх екосистеми, після злиття, швидше за все, Майкрософт закрутить гайки і Sony будуть змушені скуповувати великі компанії, що залишилися, для підтримки своєї конкурентоспроможності, що призведе до повної олігополії.
Що ви самі думаєте з приводу цього злиття, як воно відіб’ється на ігровій індустрії і чого нам готуватися? Останні злиття з Microsoft були далеко не всі вдалі, але може бути це той самий млинець не комом?

Leave a comment