Skip links

3D-принтер для друку/будівлі будинків

Італійська компанія WASP вирішила створити повнорозмірний портативний 3D-принтер, здатний друкувати будинки до 3-х метрів заввишки з глиняного розчину. Пробний варіант готовий.

Сьогодні 3D-друк отримала неймовірну затребуваність, оскільки дозволила створювати будь-що починаючи від персоналізованих екшн-фігурок і закінчуючи тактильними картами, які допомагають людям, які слабо бачать, орієнтуватися в просторі.

І ось італійська соціальна компанія WASP має намір піти ще далі і розробити повнорозмірний портативний 3D-принтер, який друкуватиме біо-архітектурні будинки – поєднання однієї з останніх розробок людства з одним із найстаріших будівельних матеріалів, глини.

У багатьох частинах світу, де нестача доступного житла є наростаючою проблемою, глина досі залишається недорогою та широкодоступною сировиною. Але все ж таки будівництво з цього матеріалу – дуже складний і трудомісткий процес. Грунтуючись на цьому, інженери WASP вирішили виробляти комерційно доступний трирукий (якщо, звичайно, можна так сказати) 20 футовий портативний 3D-принтер, який може бути змонтований безпосередньо на місці будівництва і здатний за кілька годин «надрукувати» повноцінний будинок заввишки до 3 х метрів.

А для його встановлення знадобиться лише двоє робітників і дві години часу. Компанія вже продемонструвала можливості чудо-пристрою, представивши на виставці Maker Faire у Римі зменшену версію Delta WASP 3D-принтера.

Для роботи обох моделей необхідна земля, попередньо перетерта в порошок і змішана з водою, а також натуральні волокна, що зв’язують – будь-то вовна або тамаринд.

Отримана суміш подається в принтер, який спресовує її в один шар відповідно до обраного дизайну об’єкта. В даний час для друку невеликого глиняного будинку такій машині потрібно близько двох тижнів, і вже цього року інженери компанії планують використовувати технологію для будівництва повноцінного будинку в Сардинії.

Leave a comment